SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bez streamu TVP World w serwisie YouTube

Anglojęzyczny kanał TVP World nie jest już dostępny w postaci streamu na serwisie streamingowym YouTube. Portal Wirtualnemedia.pl zadał Telewizji Polskiej pytania w tej sprawie, ale nadawca nie zdradza przyczyny usunięcia streamu i tego czy on powróci.

Article

W YouTube dalej oferowane są materiały i programy z TVP World, ale w formie wideo na żądanie. Nie ma możliwości oglądania stacji na żywo. Amerykańska platforma streamingowała wyświetlała liczbę użytkowników śledzących transmisję. Często było to kilkadziesiąt osób, co wielu internautów wyśmiewało.

TVP zapewniała jednak, że uruchomiona 18 listopada ub.r. stacja została dobrze przyjęta przez internautów. - TVP World to nowy kanał Telewizji Polskiej. W dniach 18-21 listopada transmisje na tvpworld.com  wygenerowały ponad 200 tys. odtworzeń. W dniu startu kanał odnotował w piku o godz. 21:00 prawie 8,5 tys. streamów. Kanał dostępny jest również na YT, na którym do tej pory odnotowano już 22,4 tys. subskrypcji. Serwis internetowy tvpworld.com w ciągu pierwszych czterech dni od momentu uruchomienia odnotował  ponad 320 tys. odsłon - informował nadawca publiczny. Obecnie TVP World ma na YouTube 24,1 tys. subskrybentów.

Jak oglądać TVP World?

TVP World w godzinach nocnych nadaje na antenie TVP Info. - Według danych Nielsena ofertę programową TVP World 21 listopada w paśmie nocnym TVP Info oglądało aż 40 tys. widzów. Pasmo TVP World na kanale TVP INFO dystrybuowane jest także przez operatora satelitarnego Dish Network, który dociera do ok 12 mln gospodarstw domowych w USA - chwaliła się przed miesiącem TVP.

Anglojęzyczną stację można również dalej oglądać na całym świecie za pośrednictwem serwisu tvpworld.com. Nie może on dotrzeć do porównywalnej liczby widzów co YouTube, a TVP World nie prowadzi emisji za pośrednictwem popularnych w Europie satelitów. W Stanach Zjednoczonych stację można oglądać za pośrednictwem platformy Dish Network. W listopadzie w wielu krajach z powodów licencyjnych występowały problemy z odbiorem streamów stacji. TVP rozwiązała jednak te problemy.

Prezes TVP liczy na dodatkowe pieniądze z budżetu

Eksperci w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zwrócili uwagę, że choć termin startu TVP World jest dobry, oprawa graficzna profesjonalna, to nie widać kampanii promocyjnej nowej stacji. Kanały prezentujące punkt widzenia poszczególnych krajów, takie jak France 24, Russia Today na starcie mogły też liczyć na znacznie większy zasięg satelitarny.

Roczny budżet TVP World to blisko 20 mln zł. - Uruchomiliśmy TVP World w warunkach wojny hybrydowej. To nie jest czas na rauty w ambasadach. Nowy kanał telewizyjny też zresztą nie jest naszym zadaniem statutowym. To jest po prostu odpowiedzialność odwołująca się do polskiej racji stanu. Wyprodukowaliśmy ten kanał, ale pójście dalej z dystrybucją, ofensywą dyplomatyczną i promocyjną to już jest zadanie państwa, w szczególności MSZ. W czasie kiedy odbywamy tę rozmowę, mój zastępca rozmawia o tym z Ministrem Spraw Zagranicznych - mówił z kolei portalowi Wirtualnemedia.pl prezes TVP Jacek Kurski.

Nowy kanał składa się z informacji i komentarzy. W ciągu dnia na antenie TVP World emitowane będą także filmy dokumentalne dotyczące obecnej sytuacji na granicy, oraz programy publicystyczne: „Eastern Express”, „Business Arena”, „Future Insight” oraz „The Culture Tribe”.

Za przygotowanie materiałów antenowych odpowiadają: Grzegorz Kuczyński, kierownik Redakcji Serwisów Informacyjnych i Paweł Pietkun, kierownik Redakcji Publicystyki, Reportażu i Dokumentu. Prezenterami TVP World są m.in.: Donald Arleth, Erika Oley-Trojanowska, Krzysztof Mularczyk, Anna Jabłońska, Karolina Pajączkowska, Jonasz Rewiński i David Kennedy. Swój program ma też Michał Rachoń.

Dołącz do dyskusji: Bez streamu TVP World w serwisie YouTube

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl