SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polska kupiła cztery wozy transmisyjne za 33 mln zł

W ub.r. Telewizja Polska zawarła umowy kupna czterech wozów transmisyjnych, płacąc łącznie 33,45 mln zł. Na trzy inne pojazdy nadawca wydał 1,38 mln zł.

Wóz transmisyjny Telewizji Polskiej, fot. TVP GdańskArticle

W swoim sprawozdaniu Telewizja Polska podała, że w styczniu ub.r. zawarła z firmą Studiotech umowę dotyczącą kupna trzech wozów transmisyjnych, na potrzeby ośrodków regionalnych w Gdańsku, Lublinie i Poznaniu. Umowa opiewała na 29,26 mln zł (kwoty podane w tekście to ceny brutto), wszystkie pojazdy zostały dostarczone w ciągu roku.

Natomiast we wrześniu nadawca porozumiał się ze spółką 4Visions co do kupna za 4,19 mln zł wozu satelitarnego UHD, z którego ma korzystać Telewizyjna Agencja Informacyjna. Termin dostarczenia samochodu wyznaczono na kwiecień br.

TVP kupiła też, dla swojego Centrum Usług Produkcyjnych, dwa samochody techniczne z zabudową do przewozu sprzętu oświetleniowego. Umowę, o wartości 899,3 tys. zł, zawarto w grudniu ub.r., samochody mają zostać dostarczono do drugiej połowy sierpnia br.

Natomiast na potrzeby swojego oddziału w Gorzowie Wielkopolskim firma w lutym ub.r. zamówiła u spółki Studiotech, za 479,7 tys. zł, samochód stacji satelitarnej DSNG POL. Umowa została zrealizowana w części dostawy samochodu i jego zabudowy.

W br. trzy auta pomocnicze dla oddziałów TVP

W lutym br. Telewizja Polska podpisała ze spółką Airbe, wybraną w postępowaniach przetargowych, umowy dotyczące dostawy trzech aut ciężarowych, wraz z zabudową, które będą pełnić funkcję pojazdów pomocniczych dla wozów transmisyjnych HD.

Samochody zostały zamówione dla oddziałów TVP w Poznaniu, Lublinie i Gdańsku, dwa kosztują po 746,6 tys. zł, a jeden - 740,5 tys. zł. Auto do ośrodka w Gdańsku ma zostać dostarczony w listopadzie, a te do oddziałów w Poznaniu i Lublinie - w grudniu br.

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

W planie finansowym na br. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę pójdą też koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska kupiła cztery wozy transmisyjne za 33 mln zł

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl