SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wpływy Kino Polska TV wzrosły o 6 proc. W górę Zoom TV, Stopklatka ze stratą

W pierwszym kwartale br. grupa Kino Polska TV przy wzroście przychodów z umów z klientami o 6 proc. do 70,75 mln zł osiągnęła 13,47 mln zł zysku netto. Poprawiły się wyniki Zoom TV, natomiast Stopklatka zanotowała spadek wpływów i 120 tys. zł straty.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV i Stopklatki (fot. Marian Chrzan)Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV i Stopklatki (fot. Marian Chrzan)

Przychody grupy Kino Polska TV z emisji zwiększyły się o 9 proc. do 38,54 mln zł, z reklam - o 1 proc. do 24,06 mln zł, a ze sprzedaży licencji zmalały o 17 proc. do 8,14 mln zł.

Zysk EBITDA firmy wzrósł z 30,14 do 31,42 mln zł, zysk operacyjny - z 15,08 do 17,14 mln zł, a zysk netto z działalności kontynuowanej - z 12,71 do 13,47 mln zł.

Najmocniej przyczyniły się do tego wyniki kanałów Filmbox i stacji tematycznych: ich przychody poszły w górę z 35,07 do 39,71 mln zł, a zysk z 11,54 do 13,95 mln zł. - Najdynamiczniej rozwijały się takie rynki jak Polska, Węgry, Bułgaria oraz kraje Półwyspu Bałkańskiego - wyliczono w sprawozdaniu.

Poprawiły się też wyniki nadawanego naziemnie Zoom TV: wpływy wzrosły z 4,39 do 5,64 mln zł, a strata zmalała z 2,4 do 1,5 mln zł.

Natomiast przychody kanałów Kino Polska zmniejszyły się z 8,81 do 7,98 mln zł, a zysk z 4,54 do 3,66 mln zł. Z kolei Stopklatka przy spadku wpływów z 10,8 do 9,75 mln zł zanotowała 120 tys. zł straty, wobec 1,96 mln zł zysku przed rokiem.

Zmiany we władzach Kino Polska TV

W kwietniu Canal+ skorzystał z opcji nabycia pozostałych 30 proc. udziałów spółki Digital SPI International, do której należy 66 proc. akcji Kino Polska TV. W zeszłym tygodniu na walnym zgromadzeniu do rady nadzorczej zostali powołani Johannes Bert Troelstra jako przewodniczący, Jeroen Bergman jako wiceprzewodniczący, Frederic Berardi (wszyscy są menedżerami w międzynarodowych strukturach Canal+) i prezes Canal+ Polska, a z zarządu odwołano zarządem pożegna się Berka Uziyela.

Ponadto do zarządu Kino Polska TV powołany został Erwan Luherne, od prawie dwóch dekad związany z Canal+.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ub.r. grupa Kino Polska TV przy wzroście przychodów o 10,8 proc. do 284,82 mln zł zanotowała spadek zysku netto o prawie 1 mln zł, do 47,67 mln zł. Od początku stycznia akcje spółki na warszawskiej giełdzie zdrożały o 16 proc.

Dołącz do dyskusji: Wpływy Kino Polska TV wzrosły o 6 proc. W górę Zoom TV, Stopklatka ze stratą

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Stopklatka-
Stopklatka jest dużym rozczarowaniem DVB-T. Co to za kanał filmowy, który przez cały dzień nie emituje żadnego filmu? Patrz ramówka od poniedziałku do piątku: same wypełniacze, powtórki starych seriali, kabaretów i wyświechtanych reality. Jakiś film pojawia się dopiero o 20:00.
odpowiedź
User
cd
Ktoś pamięta jeszcze te buńczuczne zapowiedzi przy starcie stacji?

"Stopklatka TV w swojej ofercie zakłada emisję filmów fabularnych, dokumentów oraz animacji polskich i zagranicznych twórców. Kontynuując doświadczenia Telewizji Kino Polska, planuje również produkować programy edukacyjne i publicystyczne o tematyce filmowej. Na jej antenie nie zabraknie prezentacji sylwetek twórców, aktualności ze świata filmu i wywiadów z artystami. Nad wszystkim będą czuwać największe osobowości polskiego kina: Andrzej Wajda, Agnieszka Holland i Juliusz Machulski, którzy zasiądą w radzie programowej stacji."

Dzisiaj właściciel niestety sam zrobił sobie śmietnik z ramówki. Nie nastawiałbym się jednak, iż pojawi się konkurencja (patrz konkurs na MUX8). Typowany przez niektórych Red Carpet TV to dziś w 50% telenowele... do tego słaba jakość części materiałów (w tym skompresowany do bólu dźwięk)
odpowiedź
User
Qg
Do cd - Stopklatka nadaje dużo pozycji które pamiętają widzowie pokolenia 50+ z czasów PRLowskiej telewizji. Ogólnie nie jest najgorsza. Bardziej pewnie są zawiedzeni młodsi którzy liczyli na więcej nowszych filmów.
odpowiedź