SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolejne niebezpieczne wyzwanie na TikToku. Ojciec ostrzega po śmierci 17-letniej córki

17-letnia Niemka brała udział w niebezpiecznym wyzwaniu "Deodorant Challenge" na TikToku. Po jej śmierci ojciec ostrzega innych rodziców

17-letnia dziewczyna z Ostholstein (Szlezwik-Holsztyn) w Niemczech zmarła najprawdopodobniej w wyniku wyzwania popularnego na platformie internetowej TikTok "Deo-Challenge". Ojciec zmarłej zwrócił się do mediów, ponieważ za ich pośrednictwem chce ostrzec innych rodziców.

Groźny "Deo-Challenge"

Uczestnicy wyzwania wdychają jak najwięcej dezodorantu – niektórzy tracą przytomność, ponieważ środek zawiera butan. Substancja ta obniża zawartość tlenu we krwi i może powodować paraliż mięśnia sercowego i ośrodka oddechowego.

"Deodorant Challenge” rozpoczęło się od jak najdłuższego spryskiwania rąk przed kamerą dezodorantem – doprowadzało to do poparzeń i podrażnień - pisze portal t-online.

Dziewczyna zmarła 30 stycznia w ośrodku dla młodzieży w Nadrenii Północnej-Westfalii. Jej rodzice są przekonani, że TikTok Challenge jest za to odpowiedzialny.

@dalizamendes 👀😂 #deodorantchallege #foryou #deodorantspray #foryoupage #trend ♬ original sound - Liza Mendes

Ojciec zmarłej zwrócił się do mediów, ponieważ chce ostrzec przed zagrożeniem i apeluje do rodziców, aby kontrolowali korzystanie z mediów społecznościowych przez dzieci. "Jeśli uda mi się uwrażliwić choć jedną matkę lub ojca, ten krok w stronę opinii publicznej już się opłacił" - powiedział w niedzielę portalowi dziennika "Bild".

"Deo Challenge" nie jest nowym trendem na platformie, wyzwanie jest tam obecne od kilku lat. Kilkoro nastolatków zginęło już w podobnych zadaniach na całym świecie - pisze t-online.

Dołącz do dyskusji: Kolejne niebezpieczne wyzwanie na TikToku. Ojciec ostrzega po śmierci 17-letniej córki

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Potłuczeni
Zawsze twierdziłem, że tik tok, to portal dla mądrych inaczej i zdania nie zmienię.
25 6
odpowiedź
User
Jerry
Srajtok jest tylko dla odmieńców co w życiu nie mają co robić
19 5
odpowiedź
User
BP
Tylko chodzi o to, że dzieci tego jeszcze nie wiedzą... i to jest artykuł, który ma odrobinę uświadomić rodzicom, że warto rozmawiać...
19 4
odpowiedź