SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Drogi wolności”, „Bake Off Junior” i cykl o historii z bohaterami „Korony królów” nowościami TVP1 i TVP2

Wśród jesiennych nowości TVP1 i TVP2 znajdą się serial „Drogi wolności”, dziecięce reality „Bake Off Junior” i cykl „Korona królów - Taka historia”. Pojawi się odświeżony teleturniej „Jaka to melodia?” z Norbim w roli prowadzącego i kontynuowane będą sprawdzone formaty takie jak „Rolnik szuka żony” czy „Dziewczyny ze Lwowa”. Pojawiają się także Liga Mistrzów i mecze siatkówki oraz kolejne premiery w Teatrze Telewizji.

 

Tomasz Kammel, Marzena Rogalska i Norbi podczas prezentacji ramówki TVP / fot. Ł.Brzezicki Tomasz Kammel, Marzena Rogalska i Norbi podczas prezentacji ramówki TVP / fot. Ł.Brzezicki

- Kiedy 2,5 roku temu stawałem na czele zarządu Telewizji Polskiej miałem jedno marzenie i jedną obietnicę: żeby odbudować siłę, pozycję i prestiż TVP. Marzyłem żeby zakomunikować: po raz pierwszy od 16 lat według zaniżającego wielokrotnie naszą oglądalność monopolisty telemetrycznego (Nielsen - przyp. red.) nastąpił bezwzględny wzrost oglądalności TVP1 i TVP2 w stosunku półrocze 2018 do 2017. Przy spadku konkurencji, wykazywanym przez tego monopolistę telemetrycznego, którego nazwę sobie daruję - mówił w czwartek podczas prezentacji jesiennej ramówki TVP Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

- Podnieśliśmy oglądalność TVP1, TVP2 i całej grupy, bo wiedzieliśmy, czego chcą Polacy - telewizji prawdziwej, która oddaje ich emocje, która jest z nimi w najważniejszych chwilach. Ten wzrost oglądalności udało się uzyskać w warunkach skutecznego opowiedzenia polskiego kanonu kulturowo-tożsamościowego - dodał Kurski.

„Drogi wolności”

Pierwszą nowością tej jesieni będzie serial kostiumowy „Drogi wolności”. Fabuła serialu skupia się na losach krakowskiej rodziny Biernackich. Jest to historia trzech młodych sióstr: Maryni (Paulina Gałązka), Aliny (Katarzyna Zawadzka) i Lali (Julia Rosnowska), które zakładają w Krakowie tygodnik „Iskra”. Jego pierwszy numer ukazuje się 11 listopada 1918 roku, a tematem przewodnim jest przyjazd Ignacego Paderewskiego do Poznania.

Emisja nowego serialu w TVP1 rozpocznie się w niedzielę 2 września br. o godz. 20.10. W tym samym paśmie w połowie lipca br. Jedynka wyemitowała pilotażowy odcinek produkcji, który obejrzało średnio 2,22 mln widzów, a udział stacji wyniósł 15,73 proc.

„Bake Off Junior”

TVP2 premierowo pokaże reality-show „Bake Off Junior”, w którym o tytuł najlepszego cukiernika rywalizują dzieci. Jest to spin-off programu „Bake Off - Ale ciacho!” dla dorosłych. Formuła dziecięcej wersji reality jest podobna do wersji kulinarnego programu, w którym biorą udział dorośli amatorzy wypieków.

„Bake Off Junior” poprowadzą Marcelina Zawadzka oraz Ida Nowakowska. Jurorami będą z kolei Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki (obaj znani z wersji cukierniczego programu dla dorosłych).

Premierę „Bake Off Junior” w TVP2 zaplanowano na 6 września br. o godz. 20.45, czyli po „Barwach szczęścia”.

„Młody Piłsudski” (pilot)

11 listopada br. widzowie Jedynki obejrzą w ścisłym prime-time’ie premierowy odcinek realizowanego przez Telewizję Polską serialu historycznego „Młody Piłsudski”. W tytułową rolę przyszłego marszałka wcieli się Grzegorz Otrębski. Cały sezon zostanie wyemitowany w TVP1 wiosną 2019 roku.

Akcja „Młodego Piłsudskiego” rozpocznie się w 1887 roku, kiedy Piłsudski zostaje aresztowany pod zarzutem udziału w spisku na życie cara. Bohater ma wówczas 19 lat.

Pilot produkcji będzie odcinkiem specjalnym - połączeniem 1. i 2. odcinka serialu, ale zaprezentowane sceny nie będą zupełną kopią tych odcinków. W odcinku premierowym wystąpią m.in. Marek Kalita, Urszula Grabowska, Ewa Wencel, Sebastian Cybulski i Jan Englert. Scenariusz napisali Jarosław Sokół z Ewą Wencel, a reżyserem jest Jarosław Marszewski.

„Korona królów - Taka historia”

W piątek 7 września br. o godz. 18.30 TVP1 zacznie emisję cyklu dokumentalnego, w którym bohaterowie telenoweli „Korona królów” będą opowiadać widzom, jak wyglądał średniowieczny świat. Program poprowadzi aktor Wojciech Żołądkowicz, wcielający się w postać Olgierda.

Widzowie poznają ciekawostki m.in. na temat handlu, medycyny czy królewskich uczt, a prowadzący w przystępny sposób przybliży tło historyczne, zawiłości polityczne i realia życia codziennego, w jakich rozgrywa się akcja „Korony królów”.

Kontynuacje TVP1 i TVP2

„Jaka to melodia?”

W zupełnie nowej wersji do ramówki TVP1 powraca teleturniej „Jaka to melodia?”. Program zyska odświeżoną formułą i nowego prowadzącego - Norberta Dudziuka, znanego jako Norbi. Portal Wirtualnemedia.pl informował o tym jako pierwszy w zeszłym tygodniu, a Telewizja Polska nie potwierdzała i nie dementowała naszych ustaleń. Wczoraj oficjalnie zaprezentowano Norbiego podczas konferencji ramówkowej.

Norbi zastąpił Roberta Janowskiego, który przez ponad 20 lat prowadził show. „Jaka to melodia?” zyska teraz nową scenografię i oprawę graficzną. Trwają już nagrania nowych odcinków, a producentem wykonawczym programu jest ZPR Media.

Od września „Jaka to melodia?” tak jak poprzednio będzie emitowana codziennie. Od poniedziałku do piątku w teleturnieju będą rywalizowali pojedynczy uczestnicy, w soboty będą pokazywane bitwy na hity z udziałem dwuosobowych drużyn, a w niedziele w programie będą startowały znane osoby. Teleturniej będzie emitowany od poniedziałku do soboty o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 18:30.

„Leśniczówka”

Telewizja Polska podjęła decyzję o kontynuacji wiosennej nowości, czyli telenoweli „Leśniczówka”, która skupia się na rodzinie mieszkającej w leśniczówce. Serial powróci jednak do Jedynki w zupełnie nowym paśmie - od poniedziałku do środy o godz. 20.30. Nowe odcinki na antenie będzie można oglądać począwszy od 3 września tego roku.

Pierwszy sezon „Leśniczówki” emitowano wiosną tylko w piątki o godz. 18.00 i 18.25. Średnia oglądalność pierwszego sezonu wyniosła 1,04 mln widzów, co przełożyło się na 10,49 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów.

„The Voice of Poland 9”

1 września br. TVP2 rozpocznie emisję dziewiątej edycji „The Voice of Poland”. Talent-show będzie pokazywany tradycyjnie w soboty o godz. 20.05. Nowa odsłona widowiska przynosi duże zmiany w składzie trenerskim - uczestników oceniać będą Grzegorz Hyży, Patrycja Markowska, Piotr Cugowski i Michał Szpak.

Prowadzącymi ponownie będą Tomasz Kammel, Maciej Musiał, Barbara Kurdej-Szatan i Krzysztof „Jankes” Jankowski. Tym razem zabraknie Marceliny Zawadzkiej, która zrezygnowała z nagrywania programu.

„Dziewczyny ze Lwowa 3”

Jesienią do Jedynki powraca serial „Dziewczyny ze Lwowa”, opowiadający o perypetiach czterech młodych dziewczyn, które przyjeżdżają do Warszawy w poszukiwaniu lepszego życia. W głównych rolach ponownie pojawią się Anna Gorajska, Magdalena Wróbel, Katarzyna Ucherska i Anna Maria Buczek.

Zdjęcia do trzeciej serii serialu „Dziewczyny ze Lwowa” odbywały się wiosną w Warszawie. W kolejnym sezonie pojawi się nowa postać, która przyjedzie z Ukrainy i wniesie trochę fermentu w życie bohaterek.

Premierę „Dziewczyn ze Lwowa 3” w Jedynce zaplanowano na sobotę 1 września br. o godz. 20.30. Oznacza to, że w tym sezonie serial zostanie przeniesiony o dzień wcześniej, w miejsce sobotniego filmu fabularnego. Do tej pory widzowie mogli śledzić losy bohaterek w niedzielne wieczory. Tej jesieni „Dziewczyny ze Lwowa” będą rywalizowały m.in. z „The Voice of Poland 9”.

„Rolnik szuka żony 5”

W piątej edycji hitu TVP1 uczestnikami będą sami mężczyźni. Po lekturze listów od kandydatek na żony, które przekazała Telewizja Polska, zaproszą oni wybranki do swoich gospodarstw. W wyborze tej jedynej jak zwykle pomagać będzie prowadząca Marta Manowska.

Premierę „Rolnik szuka żony 5” w Jedynce zaplanowano na niedzielę 2 września br. o godz. 21.15 (tuż po emisji „Dróg wolności”).

„Alarm!”

Jesienią do TVP1 powróci także magazyn interwencyjny „Alarm!”. W 15-minutowych odcinkach reporterzy przybliżają m.in. afery w samorządach, co ma związek z jesiennymi wyborami samorządowymi oraz opowieści o realnych problemach Polaków.

W nowym sezonie program zyska dodatkową emisję w soboty, czyli będzie emitowany sześć razy w tygodniu o godz. 20.10. Prowadzącymi pozostają Jacek Łęski i Agnieszka Świdzińska.

Średnia widownia pierwszych 68 odcinków "Alarmu!", emitowanych od 26 lutego do 14 czerwca br. wyniosła 927 tys. osób.

Festiwal Muzyki Tanecznej Kielce 2018

W dniach 7-8 września br. Dwójka będzie transmitować koncerty z kieleckiego Amfiteatru Kadzielnia. TVP jest producentem Festiwalu Muzyki Tanecznej. Pierwszego dnia (od 20.45) wystąpią zespoły disco polo, m.in. Akcent, Boys, Bayer Full, Weekend, Top Girls, Power Play, Piękni i Młodzi, Andre, Baby Full i Cliver. Zaśpiewa także Loona. Widowisko poprowadzą Sławomir i Kajra oraz Mateusz Szymkowiak.

Z kolei na sobotę 8 września (transmisja od 21.05) zaplanowano koncerty Szalona Domówka Marka Sierockiego. Na scenie kieleckiej Kadzielni zagrają: Kate Ryan, Gromee&Lukas Meijer, Oceana, In-grid, Velvet, Shaun Backer, Arash, Mohombi, Stachursky, Papa D., Marlena Drozdowska & Grzegorz Wilk. Prowadzący to Ida Nowakowska, Mateusz Szymkowiak i Marek Sierocki.

Więcej sportu w Telewizji Polskiej

Telewizja Polska stawia na sport. Od 22 sierpnia br. w Jedynce pojawiła się Liga Mistrzów - co środę nadawany będzie jeden mecz, a potem skróty pozostałych, dzięki trzyletniej sublicencji uzyskanej od Polsatu. Nadawca nabył też prawa do mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn, które rozpoczną się 10 września br. - To dopełnienie korony himalajów. Obok piłki nożnej, ręcznej, koszykówko, pojawi się siatkówki - mówił na konferencji Jacek Kurski.

W TVP emitowane będą też spotkania piłkarskiej Ligi Narodów z udziałem reprezentacji Polski, zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich czy boks.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w I półroczu br. udział TVP1 w rynku telewizyjnym wyniósł 10,37 proc., a TVP2 - 8,22 proc.

Wyniki TVP

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego o 69,9 proc. do 622,5 mln zł oraz spadek przychodów z reklam i sponsoringu o 8,4 proc. do 798,6 mln zł. Publiczny nadawca osiągnął 0,5 mln zł zysku netto.

W 2016 roku spółka zanotowała spadek wpływów o 6,8 proc. do 1,47 mld zł, wzrost kosztów operacyjnych o 8,2 proc. do 1,65 mln zł oraz 176,7 mln zł straty netto. W br. planuje, że będzie miała ok. 100 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: „Drogi wolności”, „Bake Off Junior” i cykl o historii z bohaterami „Korony królów” nowościami TVP1 i TVP2

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kasia
Dziwne, wszyscy na tej ramówce udają, że Prezes nie istnieje. Nie widzą, że podpisują się pod wszystkim co pis robi?
Takie wszystko szczesliwe i piekne na tej ramowce
0 0
odpowiedź
User
seba
Ciotka, która w TVP orzeżyła X prezesów, powiedziała mi kiedyś, że trzeba mieć na prezesa wyjebane i robić swoje inaczej człowiek by zwariował.
Czy Sznuk podpisuje się pod tym co robi Prezes? nie należy zatem wszystkich do jednego worka wsadzać
0 0
odpowiedź
User
widz
Jakim strasznym lizusem jest JK skoro publicznie gada takie komunały. Czy on w to wierzy? czy dla stanowiska i wazeliniarstwa zrobi WSZYSTKO? To jest podręcznikowy przykład gebelsowskiej propagandy! Dokąd to będzie trwać?
0 0
odpowiedź