SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eurowizja dla widzów od lat 16. TVP zmieniła kategorię wiekową koncertów

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji jest transmitowany w Telewizji Polskiej z oznaczeniem wiekowym od lat 16. To zmiana, bo w poprzednich latach przy transmisji z konkursu na ekranie telewizyjnym widniał znaczek, że to program dla widzów od 12 lat.

- Oznaczenie kategorii wiekowej podczas półfinałów i finału Konkursu Eurowizji zostało wprowadzone w związku z uwagami widzów przy okazji poprzednich edycji, według których emitowane podczas tego widowiska treści nie zawsze były odpowiednie dla młodszego widza - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe TVP. - Kategoria wiekowa audycji jest jedynie sugestią dla odbiorców – podkreśla nadawca.

Telewizja Polska nie podała, jakie treści podczas dotychczasowych eurowizyjnych koncertów miały być nieodpowiednie dla młodszych odbiorców. Jednak zgodnie z obecną linią nadawcy, za takie treści TVP może uznawać nawet takie neutralne elementy jak tęczowe flagi na widowni czy pocałunek pary homoseksualnej - podczas transmisji pierwszego półfinału Eurowizji w ub.r. pokazano dwóch całujących się mężczyzn

Z kolei w 2019 r. TVP Rozrywka z powtórki pierwszego koncertu półfinałowego Eurowizji wycięła występ transseksualistki Dany International, podczas którego także pokazano całujących się homoseksualistów. - Forma skrótowa była podyktowana wymogami czasu antenowego - tłumaczyła wtedy Telewizja Polska.

Z transmisji w TVP wycięto transpłciową prowadzącą

Z kolei w 2020 r. zamiast odwołanej przez pandemię Eurowizji transmitowany był koncert Światło dla Europy. Gdy podczas transmisji pojawiała się transpłciowa celebrytka Nikkie de Jager, przeprowadzająca krótkie rozmowy, TVP1 zamiast niej pokazywała reklamy.

W 2021 r. Eurowizja była nadawana w TVP1 z kategorią wiekową od 12 lat

Programy z oznaczeniem „od lat 16” mogą być emitowane dopiero po godz. 20.00  Nie ma to znaczenia dla transmisji Eurowizji, bo zaczyna się ona zawsze o 21.00, ale zgodnie z tymi przepisami programu z takim oznaczeniem nie można potworzyć np. w ciągu dnia.

Pierwszy półfinał 67. Konkursu Piosenki Eurowizji w TVP1 pokazany został we wtorek o 21.00. Kolejny półfinał widzowie zobaczą w czwartek o 21.00 - wtedy wystąpi reprezentantka Polski - Blanka, śpiewająca piosenkę "Solo". Transmisję finału zaplanowano na sobotę na godz. 21.00. Wszystkie koncerty komentują Marek Sierocki i Aleksander Sikora.

Bez komentarza i oznaczeń wiekowych Eurowizję można oglądać na YouTube.

Dołącz do dyskusji: Eurowizja dla widzów od lat 16. TVP zmieniła kategorię wiekową koncertów

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lolik
Szkoda że takich oznaczeń nie ma publicystyka z udziałem polityków w TVP. To zagraża komfortowi psychicznemu doroslych nie mówiąc już o dzieciach. Poza tym warto zauważyć że koncerty Eurowizji są emitowane na żywo więc nadawca nie jest w stanie określić jakie kategorie treści się tam pojawia i tak naprawdę ciężko później ukarać nadawcę za nieprzewidziane zdarzenia. Tak z ciekawości nieraz słychać przekleństwa z boisk siatkarskich czy piłkarskich, które wyłapują mikrofony. Nadinterpretacja TVP
odpowiedź
User
Lol
Dzisiaj w półfinale będą śpiewać drag queens, więc TVP 16+ wstawi tym bardziej na ekran xD
odpowiedź
User
lkjhgfdsa
TVN dalej nie słucha próśb od widzów o zmiany kategorii wiekowych i słucha tylko reklamodawców.
W środowiskach lewicowych wycie!
odpowiedź