SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sieć Meloradio z nowymi nazwami lokalnych stacji

Na czwartkowym posiedzeniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o zmianie nazw swoich 14 stacji działających pod wspólną marką Meloradio (Grupa Eurozet).

Article

Zamiast "Meloradio 104,5" od teraz stacja będzie nadawać program pod nazwą "Meloradio Łódź". Z kolei tam, gdzie do niedawna było słychać "Meloradio 95,1", obecnie między piosenkami pojawią się dżingle z hasłem "Meloradio Śląsk". To tylko dwie z czternastu zmian, o jakich zdecydowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na swoim czwartkowym posiedzeniu (19 maja). Regulator podjął decyzję o zmianie nazw stacji lokalnych wchodzących w skład sieci radiowej Meloradio. To kosmetyczna zmiana, ale pozwalająca nadawcy zamiast częstotliwości podawać w dżinglach nazwę miasta czy regionu, w którym słychać rozgłośnię.

Pozostałe zmiany to: z "Meloradio 90,2" na "Meloradio Iława", z "Meloradio 104,9" na "Meloradio Mrągowo", z "Meloradio 90,5" na "Meloradio Olsztyn", z "Meloradio 87,9" na "Meloradio Bielsko-Biała", z "Meloradio 103,9" na "Meloradio Kielce", z "Meloradio 107,0" na "Meloradio Giżycko", z "Meloradio 92,8" na "Meloradio Toruń", z "Meloradio 97,8" na "Meloradio Wrocław", z "Meloradio 101,3" na "Meloradio Kraków", z "Meloradio 90,6 99,4" na "Meloradio Poznań", z "Meloradio 102,9" na "Meloradio Słupca", z "Meloradio 99,6" na "Meloradio Konin".

Odszedł dyrektor muzyczny Meloradia

Meloradio wystartowało 4 września 2017 r., zastępując Radio ZET Gold. Stacja reklamuje się jako ta, która jest adresowana do osób "lubiących zwolnić tempo, aby poczuć się dobrze". Rozgłośnia nadaje muzykę w formacie easy listening (na ogół delikatne, spokojne przeboje z ostatnich pięciu dekad ze współczesnymi utworami). To pierwszy tego typu profil muzyczny radia w Polsce. Choć jak informowaliśmy w czwartek, stacja od kilku miesięcy dokonała sporych zmian w playliście. Teraz jest znacznie mniej starszych piosenek, a dominują te nagrane po 2000 r.

W ostatnim czasie z rozgłośnią rozstał się jej dyrektor muzyczny Łukasz Pieter. - Udało mi się stworzyć od zera format muzyczny tej stacji. Meloradio to był mój ulubiony radiowy projekt jak do tej pory - mówił nam Łukasz Pieter. Jego obowiązki przejął Łukasz Borys, koordynator programu rozgłośni. Jak słyszymy w stacji, obecnie Meloradio nie prowadzi otwartej rekrutacji na stanowisko dyrektora muzycznego.

Meloradio słychać obecnie w 22 miastach: Bielsku Białej, Dzierżoniowie, Giżycku, Inowrocławiu, Iławie, Katowicach, Kielcach, Kluczborku, Koninie, Krakowie, Łodzi, Morągu, Mrągowie, Olsztynie, Olsztynku, Opolu, Ostródzie, Poznaniu, Słupcy, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

Według badania Radio Track w okresie od lutego do kwietnia 2022 r. Meloradio miało 0,9 proc. udziału w rynku słuchalności radia. To identyczny wynik jaki stacja notowała w analogicznym okresie rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Sieć Meloradio z nowymi nazwami lokalnych stacji

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Słuchacz
Ta epokowa decyzja zmieni oblicze radia , tego radia amen.
odpowiedź
User
And rzej
Ale teraz wyniki poszybują :D
Zmiany nazw ta stacja potrzebowala najbardziej. Buahahha
odpowiedź
User
Xyz
W końcu więcej "lokalności" w ogólnopolskim radiu.
odpowiedź