SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Klarenbach do szefowej Nowoczesnej: nie chcę rozmawiać o materiałach „Wiadomości” o Tusku, sporadycznie oglądam

W poniedziałkowym wydaniu programu publicystycznego „Minęła 9” w TVP Info prowadzący Adrian Klarenbach odciął się od materiałów „Wiadomości” TVP1 o Donaldzie Tusku, tłumacząc, że sporadycznie ogląda ten serwis informacyjny. - Sporadycznie oglądam kiedy nie przygotowuję się do „Minęła 20”, z reguły siedzę już w studiu TVP Info - skomentował dziennikarz.

Głównym tematem programu był wykład Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim z okazji święta 3 maja oraz odczyt Leszka Jażdżewskiego, redaktora naczelnego „Liberte”, poprzedzający wystąpienie byłego premiera. Jażdżewski w ostrych słowach krytykował kościół katolicki, co w TVP Info na pasku określono jako „atak na kościół”.

Jednym z gości „Minęła 9” była przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, która zwróciła uwagę na materiał „Wiadomości” TVP1 z piątku, relacjonujący spotkanie z Tuskiem. W materiale Krzysztofa Nowiny Konopki pojawiły się ujęcia z Józefem Stalinem i Adolfem Hitlerem oraz błąd w infografice o opiniach Polaków na temat powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki. Później w internetowej wersji relacji poprawiono pomyłkę oraz usunięto wizerunek Hitlera.

- W telewizji publicznej, którą pan reprezentuje, w „Wiadomościach” - dziwię się, że pan tu jeszcze siedzi - połączono występ Tuska z Hitlerem i Stalinem - przypomniała Katarzyna Lubnauer. - Przepraszam, a co mają wspólnego „Wiadomości” z tym miejscem (ze studiem TVP Info - red.)? - zapytał Adrian Klarenbach. - No, mniej więcej to samo co wykład Jażdżewskiego z wykładem Tuska - usłyszał w odpowiedzi od szefowej Nowoczesnej.

- Przygotowując się do programu „Minęła 20” nie jestem w stanie „Wiadomości” obejrzeć, ponieważ z reguły siedzę już w tym studiu albo siedzę z państwem przed wejściem do studia - przekonywał Klarenbach.

Lubnauer przywołała wypowiedź innego posła Nowoczesnej, Krzysztofa Mieszkowskiego. Jego zdaniem „po takich materiałach Danuta Holecka powinna być zwolniona” (od maja Danuta Holecka jest nową szefową „Wiadomości”). - Połączenie Tuska z Hitlerem i Stalinem, a potem Leszka Jażdżewskiego z zabójstwem Popiełuszki jest przekroczeniem jakichkolwiek granic debaty publicznej - argumentowała posłanka. Dziennikarz przypomniał, że Krzysztof Mieszkowski jest w radzie programowej TVP.

- Jeżeli jest w radzie programowej Telewizji Polskiej to ja rozumiem, że jemu to w żaden sposób nie przeszkadza. Nie zrezygnował, przychodzi na posiedzenia rady. A dosyć odważnie czy pan Mieszkowski, czy pani (wypowiadacie się - red.) o Danusi Holeckiej i o kimś innym. Po co? - stwierdził Adrian Klarenbach. - Ja nie chcę rozmawiać o „Wiadomościach”, bo sporadycznie je oglądam kiedy nie przygotowuję się do „Minęła 20”. Jesteśmy tutaj w studiu programu „Minęła 9”, bardzo proszę - wróćmy do Jażdżewskiego - dodał.

Przypomnijmy, że „Wiadomości” zyskają nowe studio, scenografię, a także odświeżoną oprawę wizualno-muzyczną. W niedzielę 12 maja po raz pierwszy zostaną nadane z nowego studia.

Według badania Nielsen Audience Measurement w marcu br. średnia oglądalność głównego wydania „Wiadomości” wynosiła 2,82 mln widzów, z czego 2,39 mln w TVP1, a 428 tys. w TVP Info.

Dołącz do dyskusji: Klarenbach do szefowej Nowoczesnej: nie chcę rozmawiać o materiałach „Wiadomości” o Tusku, sporadycznie oglądam

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dyskryminacja
A dlaczego wyzsze wyksztalcenie trzrba miec skoro dyrektorzy tvp3 moga miec srednie??
odpowiedź
User
My
Udko pognać z Polski do szfabow przyjmą agenta swojego korzenie to dziadek von z tym chambem
odpowiedź
User
Kama
O Danusi... Pełen profesjonalizm
odpowiedź