SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejne odejścia z Polsat News

W ostatnim czasie wielu dziennikarzy Grupy Polsat Plus przeszło do Telewizji Polskiej. Wypowiedzenia składają też osoby pracujące poza anteną. Z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że z Polsat News żegnają się wydawca „Gościa Wydarzeń” Jarosław Tytus i główny wydawca „Graffiti” Łukasz Aftański.

Z naszych informacji wynika, że Tytus wraca do TVP. W przeszłości dziennikarz był głównym wydawcą „Teleexpressu” TVP1. Podobnie jak m.in.  Anna Hałas, Jacek Gasiński, Marek Czunkiewicz i Jarosław Kret, trafił do Polsatu po zmianach przeprowadzonych w 2016 roku przez ówczesnego prezesa TVP Jacka Kurskiego.  

Aftański ma zostać wydawcą w Radiu Zet. Z Polsatem był związany od lipca 2019 roku jako producent i główny wydawca programu „Graffiti”. Przez ponad rok pracował także w portalu Interia.pl, która wchodzi w skład Grupy Polsat Plus od 2020 roku.

Odejścia z kanałów Polsatu i nowe twarze

Zmiany w Telewizji Polskiej doprowadziły do szeregu odejść dziennikarzy kanałów Wydarzenia 24 i Polsat News. Pod koniec grudnia z pracy zrezygnowała Wioleta Wramba, która prowadzi obecnie poranki i serwisy w TVP Info. Z Wydarzeń 24 odszedł także Bartosz Cebeńko, który dołączył ostatnio do grona prowadzących „Teleexpressu” TVP1. Ze stacji Polsatu do „Panoramy” TVP2 przechodzi też prezenterka Ewa Gajewska. Ma zadebiutować w nowym miejscu pracy wiosną.

Z Polsat News do „Panoramy” i TVP Info odszedł prezenter Polsat News Piotr Jędrzejek. Program „19.30” TVP1, który zastąpił „Wiadomości” zasiliły z kolei dotychczasowe reporterki Polsat News Małgorzata Nowicka-Aftowicz, Milena Bobrowska. Do TVP z Polsatu wracają także: Anna Hałas i Anna Łubian-Halicka, które będą reporterkami „19.30”. Hałas dodatkowo ma prowadzić pasma informacyjne w TVP Info. Na początku lutego w roli prowadzącej „19.30”  zadebiutowała także Monika Sawka (do tej pory boczne wydania „Wydarzeń”). Do TVP z Polsatu wrócił też prezenter pogody Jarosław Kret.

Na antenie Wydarzeń 24 zadebiutowała  Marlena Walczak, dotychczasowa wydawczyni i edytorka paska w Polsat News, wcześniej związana z Superstacją, gdzie była prezenterką. Od początku stycznia br. serwisy w kanale prowadzi Katarzyna Niećko, związana od lat z Polsat News. W połowie stycznia nowym prezenterem social media został z kolei Kamil Dzięgielewski, dotąd reporter „Wydarzeń”. Do grona prezenterów Wydarzeń 24 dołączył także Eugeniusz Diaczkow, związany wcześniej z portalem Gazeta.pl i jej serwisem skierowanym do Ukraińców mieszkających w Polsce Ukrayina.pl.

Z danych Nielsena wynika, że udział w rynku Polsat News w styczniu br. wyniósł 2,45 proc.

Dołącz do dyskusji: Kolejne odejścia z Polsat News

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WZ
Za 4 lata niewykluczone że znowu będą zostawiać CV w Polsacie. Niech idą. Polsat sobie poradzi a TVP to bardzo niepewny grunt.
odpowiedź
User
Placowy
JT wraca do Teleexpressu?
odpowiedź
User
Czyli tak dobrze w Polsacie, że...
...Ostatni gasi światło.
.
odpowiedź