SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 przed startem emisji wydało 835 tys. zł

Od startu zbiórki na swoją działalność do końca ub.r. internetowe Radio 357 zebrało 1,47 mln zł od patronów. Koszty operacyjne stacji wyniosły 835,5 tys. zł, z czego 317,3 tys. zł przeznaczono na przygotowanie i wyposażenie jej siedziby.

fot. Darek Kawka / 357Article

Spółka 357 z o.o. zarządzająca Radiem 357 została zarejestrowana 23 września ub.r., a na początku października ogłosiła zbiórkę na działalność rozgłośni.

Stacja zaczęła stałe nadawanie 5 stycznia, a wcześniej przeprowadziła szereg testowych emisji na platformach Open FM i WP Pilot, np. Marek Niedźwiecki 1 listopada poprowadził „Muzykę ciszy”.

1,5 mln zł od patronów przez trzy miesiące, ponad 300 tys. zł na studio

Według sprawozdania złożonego przez spółkę w KRS do grudnia ub.r. uzyskała na Patronite 1,47 mln zł wpłat od internautów. Środki wpłaciło 16,8 tys. osób, a suma zadeklarowanych wpłat comiesięcznych na koniec grudnia wynosiła 401,4 tys. zł.

Ponadto nadawca zanotował 59,2 tys. zł przychodów sprzedażowych.

Wydatki operacyjne do końca grudnia wyniosły 835,5 tys. zł, z czego 450,4 tys. zł poszło na usługi obce, a 107,6 tys. zł na amortyzację. Spółka przeznaczyła 317,3 tys. zł na środki trwałe, a wartość takich środków w budowie na koniec ub.r. wynosiła 83,8 tys. zł.

Siedziba Radia 357 mieści się na warszawskim Żoliborzu. - Wynajęto lokal, wystąpiono o odpowiednie pozwolenia na zaadaptowanie lokalu do wymogów nadawania radia, a po ich uzyskaniu rozpoczęto prace budowlane, wybrano dostawcę usług programistycznych potrzebnych do stworzenia aplikacji mobilnej oraz serwisu internetowego, zawarto umowy z twórcami oraz prowadzono intensywne działania komunikacyjne i promocyjne w związku z prowadzoną zbiórką wśród darczyńców - wyliczono w sprawozdaniu firmy.

- Zamówiono także sprzęt radiotechniczny potrzebny do uruchomienia nadawania, niezbędne projekty instalacji oraz zawarto umowy z dostawcą usług streamingowych. Równolegle prowadzono prace nad konfiguracją bazy muzycznej oraz systemu emisyjnego, przeprowadzono także szkolenia dla realizatorów oraz twórców. W okresie listopad-grudzień uruchomiono nadawanie audycji testowych na podstawie porozumienia zawartego z Grupą Wirtualna Polska za pośrednictwem platformy Open.fm. Prowadzono także prace nad przygotowaniem studia awaryjnego - dodano.

Nakłady na wynagrodzenia sięgnęły 156,9 tys. zł, na podatki i opłaty - 113,8 tys. zł, a na zużycie materiałów i energii - 4,9 tys. zł.

450 tys. zł na koncie

Nadawca Radia 357 w ub.r. osiągnął 693,4 tys. zł zysku operacyjnego, a po odliczeniu 1,2 tys. zł kosztów finansowych i 62,7 tys. zł zapłaconego podatku dochodowego zysk netto wyniósł 629,6 tys. zł.

Marcin Łukawski, Tomasz Michniewicz, Paweł Sołtys i Piotr Stelmach jako udziałowcy spółki zdecydowali, że jej zeszłoroczny zysk netto zasili kapitał zapasowy.

Na koniec ub.r. spółka miała na rachunku bankowym 447,6 tys. zł.

Wiosną br. wspólnikami spółki nadającej Radio 357 zostali Michał Gąsiorowski i Krystian Hanke, objęli po 25 jej nowych udziałów (tyle samo mają jej pozostali udziałowcy).

W połowie roku Tomasz Michniewicz zapowiedział sprzedaż posiadanych udziałów pozostałym wspólnikom. Kilka miesięcy wcześniej zarejestrowano Spółdzielnię Twórców Radia 357, której szefową jest Ewa Mieczławska, a członkiem zarządu - Paweł Sołtys. Spółdzielnia ma współdecydować o składzie zarządu nadawcy Radia 357.

Spółka 357 i Spółdzielnia Twórców Radia 357, a także Marek Niedźwiecki i Kuba Strzyczkowski są natomiast wspólnikami zarejestrowanej niedawno spółki komandytowej 357.

Radio 357 stopniowo rozszerza swoją ofertę. Od marca emituje codzienne serwisy informacyjne i sportowe, przygotowywane przez kilkunastu dziennikarzy z Polski i ze świata. W kwietniu uruchomiło platformę podcastową, w której pojawiły się także serie nieemitowane na antenie stacji, a obecnie udostępnia internetowy system do głosowania na Listę Piosenek 357.

W kwietniu rozgłośnia zaczęła nadawać z nowego studia głównego, a poprzednie studio zaczęło pełnić funkcję rezerwowego.

Obecnie Radio 357 wspiera na Patronite 34,4 tys. użytkowników. Dotychczas przekazali 7,5 mln zł, a łączna kwota comiesięcznych wpłat to 693 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio 357 przed startem emisji wydało 835 tys. zł

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Radiota
Takie efekty i zysk zanim jeszcze zaczęli nadawanie, a zobaczycie jakie będą wyniki za 2021 rok. Gratulacje! Dzisiaj startuje lista z systemem do głosowania, kolejny mocny impuls do powiększenia grona patronów, do końca października spokojnie 35 tys. Słuchami i patronuję z poczuciem satysfakcji, że jestem w tym projekcie od samego początku. Pozdrawiam wszystkich radiotów
odpowiedź
User
Prof Andrzej
Pozdrawiam moich studentów z Bydgoskiej Collegium Medicum - wszyscy, cała grupą są patronami 357 i dzisiaj będą urządzać głosowanie na listę, tak jak kiedyś my w naszej grupie kiedy była LP3.
odpowiedź
User
Grechutowo
Radio 357 - jesteśmy z Wami!
Mieszkańcy ulicy Grechuty z Łodzi
odpowiedź