SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ralph Kaminski poprowadzi audycję w Radiu 357. Na antenę wraca "Zelig" Krzysztofa Zalewskiego

Do grona artystów, którzy mają swoje audycje w internetowym Radiu 357, dołączają Ralph Kaminski i Krzysztof Zalewski. Ten drugi powraca z programem "Zelig", który już wcześniej gościł na tej antenie.

Ralph Kaminski na Scenie 357, fot. materiały prasowe Ralph Kaminski na Scenie 357, fot. materiały prasowe

Radio 357 wraz z jesienną ramówką wprowadziło na antenie sporo zmian. Jedną z nich było umieszczenie od poniedziałku do czwartku po godz. 18 tzw. "pasma artystów". To godzinna audycja muzyczna prowadzona przez znanych wokalistów. W listopadzie do grona prowadzących to pasmo dołączy Ralph Kaminski.

- Bardzo się cieszymy, że Ralph Kaminski przyjął nasze zaproszenie i zasila ekipę Radia 357 - mówi Bartek Gil, wydawca audycji prowadzonych przez artystów w Radiu 357. - Do czynnych muzyków prowadzących u nas audycje dołącza niezwykły autor. A całe pasmo staje się jednym z naszych znaków rozpoznawczych. To właśnie w Radiu 357 artyści znani ze scen i internetowych nagłówków mają okazję, by usiąść przed mikrofonem i spotkać się z fanami w zupełnie innej roli. Mogą pokazać swoje muzyczne wybory, inspiracje. I opowiadać o nich z pełną swobodą, na żywo, w unikatowym, radiowym klimacie.

Prowadzący się zmieniają, znikają, wracają

Ralph Kaminski będzie się spotykać ze słuchaczami Radia 357 co poniedziałek o godz. 18. Pierwsza audycja zaplanowana jest 7 listopada. Muzyk zastąpi w tym paśmie Rosalie.

- To pasmo jest z natury bardzo dynamiczne, bo uzależnione od innych obowiązków artystycznych poszczególnych muzyków. Więc nie rozstajemy się z Rosalie definitywnie - deklaruje Tomasz Brzeziński z Radia 357. - W najbliższym czasie zamiast stałej audycji będzie pojawiała się rzadziej, np. na zastępstwa. Ale pozostaje w ekipie artystów, których można u nas usłyszeć w ich paśmie.

Podobnie jak Michał Wiraszko z zespołu Muchy, który był gospodarzem wtorkowych spotkań po godz. 18 w Radiu 357. Od 8 listopada pasmo przejmie Krzysztof Zalewski z nową serii audycji "Zelig", która już wcześniej była nadawana w stacji. Poza tym bez zmian w "paśmie artystów" pozostają programy "Muzyka organowa" Tomasza Organka (w środy) i "Niebo czy Las Vegas" Edyty Bartosiewicz (w czwartki).

- Tak konsekwentnie budowanego pasma prowadzonego przez czynnych muzyków nie ma chyba nigdzie indziej - przekonuje Bartek Gil. - Z założenia jest to pasmo, którego prowadzący się zmieniają, znikają, wracają - godząc tworzenie audycji i podcastów ze swoją pracą artystyczną. To buduje wyjątkowy charakter tych audycji i celowo tak je wymyśliliśmy. Czeka nas tu więc jeszcze niejedna niespodzianka, zaskakujące zastępstwo, nowi prowadzący i wyczekane powroty.

Ponad 800 tys. zł od słuchaczy na Patronite

Na początku października minęły dwa lata, odkąd byli dziennikarze Programu Trzeciego Polskiego Radia ogłosili w swoich mediach społecznościowych rozpoczęcie zbiórki pieniędzy na rozkręcenie nowej internetowej rozgłośni. Teraz Radio 357 ma ponad 44,6 tys. patronów. To osoby, które zarejestrowały się na platformie Patronite.pl z internetowymi zbiórkami na różne projekty, nie tylko medialne i wspierają finansowo rozgłośnię. Stacja gra jedynie w internecie. Nie potrzebuje więc koncesji na nadawanie.

Od początku jego twórcy zapowiadali, że chcą się utrzymywać z datków przekazywanych przez słuchaczy. Ci - przez Patronite - są gotowi przelewać miesięcznie w sumie 802 tys. zł. Dzięki ich wpłatom stacja nie gra reklam, a pieniądze przeznacza m.in. na pensje dla pracowników i utrzymanie radia.

W stacji można usłyszeć m.in. Marka Niedźwieckiego, Kubę Strzyczkowskiego, Piotra Kaczkowskiego, Marcina Łukawskiego, Piotra Stelmacha, Katarzynę Borowiecką, Ernesta Zozunia, Olę Budkę, Marcina Cichońskiego czy Marka Brzezińskiego.

Dołącz do dyskusji: Ralph Kaminski poprowadzi audycję w Radiu 357. Na antenę wraca "Zelig" Krzysztofa Zalewskiego

60 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Roman
Ralph. A nie można normalnie, po polsku, Rafał ? Co za plaga z tą angielszczyzną. No i ten chłopak na promocyjnych zdjęciach wygląda trochę jak kobieta. Litości ..
0 0
odpowiedź
User
Fan Czapeczki
Za mało Ruraska :D
0 0
odpowiedź
User
Pollo
Jeszcze nigdy, w czasach internetu, żaden artysta na antenie nie zrobił radiu słuchalności. Za to najczęściej jest to antenowy dramat z nudą niestety.
0 0
odpowiedź