SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszyła rekrutacja na naczelnego "Faktu". Na giełdzie nazwisk kilka osób

W lipcu ruszyła nieformalna rekrutacja na redaktora naczelnego dziennika "Fakt" - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W siedzibie firmy przy Domaniewskiej krążą plotki, że na to stanowisko rozpatrywanych jest kilka osób, m.in. Piotr Mieśnik, Robert Feluś czy Sławomir Jastrzębowski.

Na początku lipca Katarzyna Kozłowska po czterech i pół roku pracy zrezygnowała z funkcji redaktor naczelnej „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska). P.o. naczelnego tytułu został Marcin Kowalczyk, poprzednio wicenaczelny.

- Rekrutacja na stanowisko redaktora naczelnego "Faktu" ruszyła z początkiem lipca – rozpoczęliśmy wówczas poszukiwania drogami nieformalnymi. Dzisiaj w mediach branżowych zostanie opublikowane ogłoszenie o rekrutacji na stanowisko redaktora naczelnego dziennika - powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl Agnieszka Skrzypek-Makowska, kierownik komunikacji zewnętrznej RASP.

Jak dodała, firma nie ma określonego terminu na wyłonienie szefa redakcji - Chcemy znaleźć odpowiedniego kandydata lub kandydatkę tak szybko, jak to możliwe. Nie udzielamy informacji na temat osób, które biorą udział lub będą brały udział w rekrutacji - podkreśliła.

Piotr Mieśnik wśród kandydatów na naczelnego "Faktu"?

W siedzibie firmy na Domaniewskiej krążą plotki, że wśród potencjalnych kandydatów rozpatrywany jest Piotr Mieśnik, były redaktor naczelny Wirtualnej Polski, który zrezygnował z tego stanowiska w lutym tego roku. - Nic o tym nie wiem, nie aplikowałem na to stanowisko - mówi nam dziennikarz.

Wśród nazwisk osób, które mogłyby pokierować redakcją jest wymieniany także Robert Feluś, który w latach 2014-2018 był redaktorem naczelnym "Faktu". Zrezygnował z kierowania redakcją po szeroko krytykowanym tekście na temat śmierci syna Leszka Millera. - Nie będę komentował plotek - powiedział nam dziennikarz.

Na giełdzie nazwisk pojawia się też Sławomir Jastrzębowski, obecnie szef portalu Salon24.pl, który w latach 2005-2007 był zastępcą redaktora naczelnego "Faktu". - Myślę, że nie stać ich na mnie - krótko skomentował te informację dziennikarz.

Na stanowisko naczelnego "Faktu" rozpatrywany ma być również Grzegorz Jankowski, naczelny tej gazety w latach 2003-2014. - Jestem w tej chwili na wakacjach i nie odpowiadam na takie pytania - powiedział nam dziennikarz.

Sławomir Jastrzębowski odwołał się od wyroku skazującego za jazdę po pijanemu

Katarzyna Kozłowska kierowała "Faktem" przez ponad cztery lata

Katarzyna Kozłowska naczelną "Faktu" została od stycznia 2019 r. W przeszłości pracowała już w „Fakcie” w latach 2004-2007, odchodziła z wydawnictwa jako szefowa działu polityki. W swojej karierze była także wicenaczelną „Super Expressu” (ZPR Media), „Wprost” (AWR Wprost) i „Show” (Wydawnictwo Bauer). Ostatnio była związana z „Dziennikiem Gazetą Prawną” (Infor Biznes) oraz wydawnictwem Kurhaus Publishing.

„Fakt” za rządów Kozłowskiej: poprawnie i bez hitów. Kiedy zniknie z papieru?

Katarzyna Kozłowska była trzecim naczelnym „Faktu” od pojawienia się dziennika w Polsce jesienią 2003 roku. Wcześniej szefem tytułu był Grzegorz Jankowski, a potem - Robert Feluś.

W 2022 roku średnia sprzedaż wydania „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) wyniosła 138 160 egz. - pokazują dane Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt PBC”, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Ruszyła rekrutacja na naczelnego "Faktu". Na giełdzie nazwisk kilka osób

50 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Niania Frania
Przyjdzie dla picu i hajsu taki, za którego całą robotę odwalą anonimowi na śmieciówkach bez praw do emerytury, a na koniec i tak znikną z papieru, bo wyprze ich AI.
0 0
odpowiedź
User
YKK
Sławomir Jastzrębowski? Przecież to PR-owiec od Hofmana udający na potrzeby chwili "dziennikarza".
57 23
odpowiedź
User
Stanowcze NIE!!!
Dla pana robiącego sobie jaja z ofiar samobójstw wszystkie medialne drzwi powinny być zamknięte w tym kraju. Pocałował klamkę Jarosława i znów śmie stawać w szeregu po myto lejąc wodę do tej samej rzeki?
46 13
odpowiedź