SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TikTok chce, by użytkownicy informowali na żywo o tym, co robią

TikTok Now to nowa funkcja platformy społecznościowej, która będzie przypominać użytkownikom, by dzielili się filmami i nagraniami z miejsc, w których aktualnie się znajdują. Nowa funkcja pozwoli użytkownikom na uchwycenie momentów ze swojego życia w 10-sekundowym filmie lub na zdjęciu.

Article

TikTok Now to nowa funkcja TikToka, dzięki której członkowie społeczności platformy będą mogli podzielić się ze swoimi znajomymi tym, co w danym momencie robią i w efekcie, jak zaznacza platforma, pogłębić wzajemną relację dzięki autentycznym i spontanicznym statusom. Posłużą temu specjalne przypomnienia o nagraniu 10-sekundowego filmu lub udostępnieniu zdjęcia z miejsca, w którym w danym momencie znajduje się użytkownik, uchwytywane zarówno głównym, jak i przednim aparatem jednocześnie.

TikTok Now zagości w Polsce w poniedziałek 19 września, a użytkownicy będą mogli wybrać jedną z dwóch opcji jej wykorzystania – pobierając aplikację TikTok Now (dostępną od 19 września) lub bezpośrednio poprzez platformę TikTok (od 20 września).

„Celem TikToka jest wspieranie użytkowników w tworzeniu autentycznych i angażujących treści, dbając przy tym o ich bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. TikTok nieustannie ewoluuje i zapewnia swojej społeczności kolejne narzędzia polepszające ich doświadczenia związane z platformą. TikTok Now to zupełnie nowa przestrzeń do dzielenia się swoimi treściami i pokazywania siebie w zupełnie inny sposób. Jestem przekonana, że nasza najnowsza funkcja, wspierana także poprzez dedykowaną aplikację, spotka się z entuzjazmem miliardowej społeczności TikToka na całym świecie, także w Polsce” – mówi Paula Kornaszewska, head of operations TikTok CE.

TikTok podkreśla, że aplikacja zaprojektowana została z myślą o bezpieczeństwie i prywatności społeczności TikToka. Twórcy korzystający z nowej funkcji będą mieć kontrolę nad tym, kto może oglądać i komentować udostępniane przez nich treści.

TikTok wdrożył ponadto odpowiednie ustawienia wiekowe dotyczące konkretnych interakcji z publikowanymi materiałami:kKonta osób poniżej 16 roku życia, które założą profil w aplikacji TikTok Now, tak jak w przypadku całej platformy TikTok, będą domyślnie ustawione jako prywatne; opcje komentowania dostępne dla najmłodszych użytkowników (13-15 lat) będą ograniczone jedynie dla ich znajomych; treści osób poniżej 18 roku życia nie będą udostępniane w kanale „Odkryj”; osoby pełnoletnie będą mogły udostępniać treści wspólnym znajomym oraz szerszej społeczności aplikacji wybierając odpowiednie ustawienia prywatności.

Jak wynika z danych Mediapanel, w sierpniu br. aplikacja TikTok miała 10,55 mln użytkowników oraz 23 godziny, 12 minut i 47 sekund średniego czasu korzystania.

Dołącz do dyskusji: TikTok chce, by użytkownicy informowali na żywo o tym, co robią

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl