SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gigant telekomunikacyjny Vodafone traci abonentów telewizyjnych

Pod koniec roku w Niemczech zmienią się przepisy, które obecnie pozwalają zawierać zbiorowe umowy na usługi telewizyjne ze spółdzielniami mieszkaniowymi. Straty odczuje Vodafone, który już teraz zmaga się z odpływem abonentów telewizyjnych, jak i szerokopasmowych. Ma to związek z podwyżką cen wprowadzoną przez usługodawcę.

Przychody z usług spadły o 1,3 proc. w związku z wejściem w życie podwyżek cen usług szerokopasmowych. Operator stracił 70 000 klientów telewizji kablowej i 51 000 korzystających z internetu szerokopasmowego. Baza klientów telewizyjnych Vodafone spadła o 120 000, podczas gdy baza klientów korzystających z kilku usług firmy pozostała stabilna na poziomie 2,3 miliona.

Zmiana prawa na rynku niemieckim
Straty poprzedzają wstrząs na niemieckim rynku telewizyjnym, który nastąpi w lipcu przyszłego roku, kiedy to nowe prawo definitywnie wyłączy możliwość wybierania i podpisywania przez spółdzielnie mieszkaniowe i właścicieli domów wielorodzinnych umowy zbiorowej na usługę telewizji kablowej od jednego operatora. Oznacza to, że najemcy będą mogli swobodnie wybierać dowolnego dostawcę usług, a nie korzystać z narzuconego przez spółdzielnię. Dla branży telekomunikacyjnej będzie to duży cios.

Lepsze wyniki firma odnotowała w Wielkiej Brytanii, gdzie Vodafone miał 42 000 klientów usług internetowych w pierwszym kwartale, a obecnie ma już 1,3 miliona klientów.

Straty i zwolnienia

Całkowite przychody firmy spadły o 4,8 proc. do 10,7 mld euro (9,3 mld funtów) w ciągu trzech miesięcy (wynik finansowy pochodzi z końca czerwca tego roku).

Vodafone w maju tego roku ogłosił plan zwolnienia 11 tysięcy osób, który będzie realizował w ciągu najbliższych trzech lat. Pisaliśmy o tym tutaj.

Dołącz do dyskusji: Gigant telekomunikacyjny Vodafone traci abonentów telewizyjnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl