SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wydawca „Vogue” zwolni 270 osób

Wydawnictwo Condé Nast, właściciel tytułów „Vogue”, „The New Yorker”,”Wired, „Vanity Fair”, podjął decyzję o redukcji zatrudnienia o 5 proc. Pracę straci 270 osób. 

Jak informują amerykańskie media, gigant wydawniczy Condé Nast ma przejść znaczącą restrukturyzację.

W  notatce skierowanej do pracowników, dyrektor generalny Roger Lynch oświadczył, że wydawnictwo w nadchodzących miesiącach zredukuje zespół o około 5 procent. Obecnie zatrudni   ponad 5000 pracowników na całym świecie.

"Zmieniają się nasi odbiorcy, zmienia się technologia i zmienia się to, czego oczekują od nas reklamodawcy. Przy wszystkich tych zmianach, które nas otaczają, jedynym pewnym uchybieniem jest brak zmian w nas samych" - napisał Lynch w notatce.

Wydawca pod presją mediów cyfrowych

Cięcia są odpowiedzią na zmieniające się środowisko reklamy cyfrowej, spadek ruchu w mediach społecznościowych i zmieniające się preferencje odbiorców, w tym przejście do krótkich form wideo. Działy wideo zostaną połączone z redakcjami.

Lynch dodał też, że wydawca „nie może kontrolować algorytmów platform cyfrowych ani tego, jak sztuczna inteligencja może wpływać na ruch w wyszukiwarkach”.

Condé Nast jest wydawcą tytułów „Vogue”, „The New Yorker”, “GQ”, ”Wired, „Vanity Fair”, "Glamour". 

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Vogue” zwolni 270 osób

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Teresa
Co z polskim "Vogue"? Będą zwolnienia u nas też?
0 0
odpowiedź
User
terenia
Co z polskim "Vogue"? Będą zwolnienia u nas też?

ajak
0 0
odpowiedź
User
🤦‍♀️
U nas zwolnień nie będzie, bo wydaje je prywatny przedsiębiorca. Może zatrudniać kogo chce… i trochę smutno, bo nie ma co w nim czytać.
0 0
odpowiedź