SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sakiewicz liderem komentatorów w „Wiadomościach”, wypowiadał się częściej niż Karnowski i Stankowski

W ub.r. publicystą najczęściej pojawiającym się w głównym wydaniu „Wiadomości” TVP był Tomasz Sakiewicz, wyprzedził pod tym względem Michała Karnowskiego i Adriana Stankowskiego. 84 razy w programie wypowiadał się poprzedni prezes TVP Jacek Kurski.

Według wyliczeń autora profilu twitterowego @FlasH_vikop, zbierającego screeny z ujęciami z głównego wydania „Wiadomości” TVP, w ub.r. w programie pokazano 148 wypowiedzi Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego TV Republika, „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”.

Michał Karnowski, publicysta „Sieci” i członek zarządu Fratrii ds. wydawniczych, pojawił się w taki sposób w programie 119 razy, a redaktor naczelny portalu „Gazety Polskiej Codziennie” Adrian Stankowski - 108 razy.

Innymi publicystami wśród najczęściej wypowiadających się w ub.r. w „Wiadomościach” są Karol Gac z DoRzeczy.pl (80 razy), Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej (53 razy), Marek Król i członkini zarządu Polska Press Dorota Kania (oboje po 47).

Wszyscy ci publicyści najczęściej mocno krytykują opozycję i niekorzystne dla obecnej władzy działania zagranicznych polityków i instytucji, a chwalą obóz rządzący. Często wypowiadają się też na antenie TVP Info, a Tomasz Sakiewicz i Michał lub Jacek Karnowski dodatkowo wiele razy byli wspólnie w sobotnich wydaniach „Gościa Wiadomości”, co nie zostało ujęte w statystyce sporządzonej przez @FlasH_vikop.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jeśli chodzi o politologów i ekonomistów, najczęściej w głównych „Wiadomościach” wypowiadali się Mieczysław Ryba (85 razy), Marcin Szewczak (78), Artur Wróblewski (76) i Zbigniew Krysiak (58). Natomiast częsta obecność Jakuba Wiecha z Energetyka.pl (57) była związana ze zmienną sytuacją energetyczną Polski po wybuchu wojny na Ukrainie.

Jacek Kurski przez 8 miesięcy ponad 80 razy w „Wiadomościach”

Równie często jak publicyści i eksperci w głównym wydaniu „Wiadomości” pojawiał się Jacek Kurski. Do pierwszej połowy września, gdy został odwołany z funkcji prezesa Telewizji Polskiej, pokazano w programie jego 84 wypowiedzi.

Kurski najczęściej opowiadał o wydarzeniach organizowanych przez Telewizję Polską (m.in. „Sylwestrze Marzeń”, koncertach wielkanocnych, letniej trasie koncertowej), a także najważniejszych projektach nadawcy (umowach, budowie nowych siedzib).

Według danych Nielsen Audience Measurement w listopadzie ub.r. główne wydanie „Wiadomości” oglądało przeciętnie 2,7 mln osób (6,6 proc. mniej niż rok wcześniej), z czego 2,06 mln w TVP1, a 642,8 tys. w TVP Info.

Dołącz do dyskusji: Sakiewicz liderem komentatorów w „Wiadomościach”, wypowiadał się częściej niż Karnowski i Stankowski

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ctrl
Uwarzam, rze to dobrze. Ma więcej inteligencji niż reszta, dzięki czemu jest sprawnym businessmanem. Za takie opinie na wolnym rynku płaci się 1200 PLN/godzina, bo takiej analityki nikt za darmo nie przeprowadzi. A on się udzielał z dobrej woli.
odpowiedź
User
Tomek
Spokojnie. Niebawem będzie udzielać się tylko w Republice.
odpowiedź
User
007
Zarówno TVP jak i TVN nie udają już nawet obiektywnych telewizji. Dobra rada: NIE OGLĄDAĆ.
odpowiedź